Szombaton az utolsó edzőmérkőzésünket játszottuk egy kiváló együttes ellen

2018.07.28-án, Szombaton 18:00 órai kezdéssel, Sárrétudvari csapatával mérkőztünk meg idegenben.

Eddigi 3 edzőmérkőzésünk után jött az utolsó, az igazi megmérettetés. Ellenfelünk a tavalyi szezonban a Hajdú-Bihar Megye I. osztályában 8. helyen végzett.

Cserék : Horváth László, Baktai Balázs, Ernyes Róbert, Csorja Dávid

A sok hiányzónk ellenére is tudtuk vállalni a játékot, egy kiváló pályán egy igazán sportszerű együttes ellen.

A mérkőzés kezdetekor már látszott, hogy az eddigi legerősebb csapattal nézünk szembe, így ennek megfelelően picit visszább állva kezdtünk és egy kiugratást követően buktatták a játékosunkat a 16-oson belül, így a 6. percben Kelemen Lajos 11-esből megszerezte némi meglepetésre a vezetést 0-1.

Ezt követően látszott némi tompultság a csapatunkon és elég hamar ki is egyenlítettek (13. percben) 1-1. A mérkőzés folytatásában teljesen átvették a kezdeményezést és végig uralva magabiztosan 4-1-s félidei eredménnyel mehettünk a szünetre.

A második félidő egyből egy hazai góllal kezdődött ekkor már 5-1 volt az eredmény.

A folytatásban mindenképpen feljebb kellett lépnünk és kezdtünk ütközni, harcolni ahogyan az elvárható volt a játékosoktól. Több helyzetünk is adódott a második félidőben, de sajnos belőni ezeket nem sikerült, míg az ellenfél még szerzett egy utolsó hazai gólt, amivel be is állították a 6-1-es végeredményt.

Mint a beszámolóban többször is említettem, hogy nagyon erős ellenféllel játszottunk, még az ilyen arányú hazai győzelem sem irracionális. A csapat láthatott egy olyan ellenfelet, amelynek példáját lehet venni és – habár nem egyből – idővel mi is elérhetünk erre a szintre!

A legfontosabb jelenleg, hogy együttesünknek befejeződtek a felkészülési mérkőzései, amelyet kívülállóként úgy gondolok, hogy jól sikerült.

Ami most a legfontosabb, hogy jövő héten, szombaton már élesben megy a harc, Mezőtúr együttesét látjuk vendégül.

Minden futballt kedvelőt várunk 2018.08.04-én (szombat) 17:00 kor kezdődő Kupamérkőzésre.